Jakie urządzić dom w wiejskim stylu?

 Aranżacje wnętrza w stylu wiejskim są niezwykle przytulne, swobodne i naturalne. Ich wystrój powinien więc być jak najprostszy. Takie naturalne przestrzenie obecnie przechodzą renesans. Nie trzeba wybierać się daleko na poszukiwania tego stylu. Już w okolicach, a nawet w nim samym, śmiało można odnaleźć wiejskie klimaty. A czym konkretnie charakteryzuje się styl wiejski?

 

 

Wiejskie klimaty

 

 

Wiejskie domki znajdujące się na działkach przyciągają uwagę tak zwanych mieszczuchów, którzy każdą wolną chwilę spędzają w otoczeniu sielskości i naturalności. Takie domki są na ogół aranżowane w stylu rustykalnym. Inspiracją bywa zarówno rodzima tradycja, czyli wiejskie, chłopskie domki, jak i zagraniczne style np. prowansalskie lub szwedzkie. Chociaż na pozór się od siebie różnią, to w praktyce wiele ich łączy, choćby prostota form, pastelowa kolorystyka czy niewyszukane zdobienia. Dzięki temu, nawet w mieszkaniu o kilku stylach można skomponować spójną całość, pełną ciepła i melancholijnego uroku.

 

 

Cechy stylu wiejskiego – jakie meble?

 

 

Prosta forma, to klucz do uzyskania naturalnych efektów. Meble są robione z drewna z widocznymi śladami zużycia – mogą być to spękania, zarysowania oraz nierówne zabarwienie. Mogą być zarówno stare, jak i nowe. Te jednak należy sztucznie patynować. Meble jakie znajdziemy w warmińskim klimacie posiadają masywne kształty, typowe dla wiejskich sprzętów. Ozdobą mebli są naturalne dodatki. Naczynia z gliny pokryte szkliwem bądź nieszkliwionej, natomiast tkaniny z bawełny i lnianych płócien. Im materiały grubsze, tym lepiej. Dodatkowo można je komponować z ręcznie wyrabianymi koronkami oraz ludowymi haftami.

 

 

Ornamentyka nawiązująca do przyrody.

 

 

Kamień dekoracyjny, liczne wzory na ścianach, kafelkach czy meblach powinny być roślinne ( kwiatki, liście, gałązki). Za dekoracje może posłużyć także sama natura. Idealne do tego pasują bukiety polnych kwiatów czy pęczek suszonych ziół.

 

 

Spokojne tony kolorów.

 

 


Brąz w średnich i ciemnych odcieniach, które zestawione będą z bielą, doskonale nadadzą charakteru wnętrzu. Za dodatki posłużą akcenty żywszych barw jak żółcie, czerwienie i zielenie, a także delikatne pastele.

 

 

Odkryj swój styl z meblami na wymiar

 

 

Styl wiejski jest niezwykły, oczywiście jeżeli z gustem o niego zadbamy. Chwila nieuwagi i zamiast sielskiego domku zamieszkamy w jarmarcznym wnętrzu. Puśćmy więc wodze wyobraźni i urządźmy ze smakiem naszą przestrzeń, aby posłużyła nam za miejsce odpoczynku i ucieczki od doczesnych problemów.

Galeria

Kontakt

Zadaj pytanie lub poproś o wycenę