Jak urządzić dom w stylu klasycznym?

Ponadczasowy, bezkompromisowy, elegancki – taki właśnie jest styl klasyczny. Meble klasyczne sprawdzą się praktycznie w każdym wnętrzu, jednak osiągnięcie wymarzonego efektu końcowego oparte jest na starannym dobraniu wysokiej jakości produktów oraz właściwych kolorów. A w jaki sposób otrzymać pożądany efekt? Dzięki poniższym poradom, uzyskanie go będzie możliwe.

 

Gra w kolory

 

Styl klasyczny, to duże pole do popisu w doborze kolorystyki. Wybierając farby oraz podłogi, lepiej sięgajmy po kolory jasne i ciepłe. Dzięki temu trikowi powiększymy optycznie wnętrze. Warto też zaznaczyć, że naturalne kolory korzystnie wpływają nie tylko na przestrzeń, ale także na nasze samopoczucie i jakość wypoczynku.

 

Jakie wybrać meble do salonu?

 

Jakość surowca, z którego wykonane są meble, jest istotnym kryterium przy ich wyborze. Oczywiście, wybór mebli jest szeroki, od stolików kawowych, przez regały, aż po drewniane, przeszklone witryny. Zaleca się wybór jednego kompletu mebli pasujących do siebie. Jednak ( tu ciekawostka), warto pokusić się o zabieg chroniącego nas od monotonii, czyli zakupu dwóch różniących się od siebie foteli. Dzięki temu salon zyska na atrakcyjności i oryginalności.

 

 

Dodatkowe dodatki

 

 

Stylowe wnętrza wymagają specjalnych dodatków, które podkreślą elegancję. W ostatnim czasie do salonu świetnie sprawdzają się modle i praktyczne poduszki doskonale wtapiające się w klasyczną przestrzeń salonu, dodając mu ciepła i przytulności. Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami kominka, warto wokół niego urządzić centralną część salonu. Niestety, w dzisiejszej dobie jest to zapomniany i rzadki zabieg, a szkoda. Jeżeli zaś nie posiadamy kominka, wybierzmy się po zakup świec. Należy je umieścić na dużych, masywnych świecznikach. A na deser... lustro, czyli dusza domu. Klasyczny salon nie zwał by się nim, gdyby właśnie nie lustro. Bogate ramy doskonale uwydatnią pomieszczenie i oczywiście powiększą metraż. Nie należy zapomnieć, także o kwiatach dających efekt naturalności oraz doskonale podkreślą klasyczny styl w naszym domu.

Doskonałymi dodatkami do wnętrz w stylu klasynym mogą okazać się dzieła sztuki w postaci obrazów, niewielkie rzeźby czy też kolekcje starych monet i banknotów oprawione w stylowe ramy. Tego typu drobne dodatki z pewnością wniosą we wnętrza dużo ciepła i oryginalnego wyglądu. 

Galeria

Kontakt

Zadaj pytanie lub poproś o wycenę