Meble z połyskiem czy bez? Nowoczesne meble Olsztyn radzą

Podczas urządzania swojego wymarzonego domu musimy zmierzyć się z wieloma rozterkami. Co więcej, musimy dokonywać wyborów, które usatysfakcjonują nie tylko nas, ale i resztę domowników. Należy pamiętać zatem zadbać o estetykę, ale również nie zapominając o praktycznych rozwiązaniach, gdyż dla zdecydowanej większości z nas dom powinien być w głównej mierze do mieszkania, a więc nie tylko charakteryzować się dobrym stylem, ale być w dużej mierze również funkcjonalny. Jednym z częściej pojawiających się dylematów podczas etapu planowania wystroju wnętrza jest wahanie pomiędzy meblami z połyskiem i bez połysku. I chociaż ciężko jest udzielić jednoznaczniej odpowiedzi na to pytanie, to w poniższym artykule postaramy się pokrótce przedstawić plusy oraz minusy każdego z tych rozwiązań.

 

 

Początki planowania

 


Przed ostatecznym dokonaniem wyboru pomiędzy meblami w wykończeniu matowym oraz tymi w wysokim połysku, należy oprócz osobistych preferencji, przeanalizować także pomieszczenie, w którym owe meble mają się znaleźć. Ono potrafi skutecznie narzucić nam kilka konkretnych uwarunkowań, a także pomoże podjąć ostateczną i właściwą decyzję.

 

Rozmiar ma znaczenie

 

 


Mowa oczywiście o wymiarach metrażu, jakim dysponujemy. W odróżnieniu od ciemnych i średniociemnych mebli matowych, meble te w wysokim połysku doskonale oszukują wnętrze. A dzieje się tak, gdyż przestrzeń z jasnymi, połyskującymi meblami optycznie wydaje się większa, niż jest w rzeczywistości. Bez względu czy mowa o nowoczesnych meblach kuchennych, jadalnych czy pokojowych, równie dobrze spełniają swoje zadanie. Przede wszystkim decydując się na białe meble z połyskiem dodamy wnętrzu lekkości, a światło odbijane we frontach szafek nada wnętrzu charakterystycznej głębi.

 

 

Meble z połyskiem, czy dla każdego?

 

 

Biorąc pod uwagę codzienne użytkowanie mebli, trzeba bezwzględnie i stanowczo spojrzeć prawdzie w oczy – meble w połysku wytkną każdy, najmniejszy ślad. Są one bezlitosne w zbieraniu wszelkich zanieczyszczeń. Jednak należy zauważyć, że utrzymanie ich w czystości jest łatwiejsze niż dzieje się to w przypadku mebli matowych. Dlaczego? Meble w wysokim połysku są gładkie, dzięki czemu do ich czyszczenia wystarczy jedynie zwilżona ściereczka. Warto jednak zaznaczyć, że połączenie mebli w połysku z małymi dziećmi nie jest dobrym rozwiązaniem. Możemy wówczas być pewni, że nawet niezastąpiona ściereczka z mikrofibry nie będzie w stanie utrzymać mieszkania w czystości przez dłuższy czas.

 

 

Jak widać wszystko ma swoje wady i zalety. Bez względu na ty czy zdecydujesz się na szafki w połysku czy bez, nowoczesne meble Olsztyn przyjmą każde wyzwanie. Przekonaj się sam.

Galeria

Kontakt

Zadaj pytanie lub poproś o wycenę