Jakie meble wybrać dla alergika?

Życie alergika nie należy do najłatwiejszych. Musi on stale dostosowywać swoje funkcjonowanie w różnych dziedzinach życia. Dotyczy to również kwestii mebli w domu, w którym owy alergik mieszka. Dlatego jeżeli jeden z domowników cierpi na alergię koniecznie musimy pamiętać o odpowiednim urządzaniu wnętrza.

 


Alergicy i minimalizm

 


Niestety, nawet jeżeli osoby uczulone nie przepadają za minimalistyczną estetyką wnętrza, to jednak powinny ją zaakceptować. To, co jest istotne, to maksymalne uproszczenie pomieszczeń. Mowa tu o zastosowanych materiałach, istotnych detalach i elementach. Wszystko po to, aby ułatwić utrzymanie porządku oraz umożliwić sobie dotarcie do wszelkich zakamarków. Na pierwszym planie powinny znaleźć się sterylność i higieniczność.

 

 

Wykończ ścianę

 

 

Będąc alergikiem należy zwrócić szczególną uwagę na sposób wykończenia poszczególnych powierzchni. Jeżeli nie decydujemy się na tapety zmywalne czy łatwe w czyszczeniu, trzeba wówczas zrezygnować z tych efektownych zdobień. Zamiast tego ściany należy potraktować farbą. Jednak farba farbie nie równa, dlatego warto zapytać o produkty ekologiczne, nieuczulające. Obecnie na rynku dostępne są specjalne technologie, z których korzystać mogą ludzie z różnymi rodzajami alergii.

 

 

Nowoczesne meble dla alergika

 

 

Rodzaj wykończenia mebli także jest niezwykle istotny dla życia alergika. Tak, jak wyżej wspominaliśmy – minimalizm ponad wszystko. Dotyczy to zarówno samych mebli, jak i tkanin czy poszczególnych elementów wykończenia mebli. Wiąże się to z mniejszą ilością środków chemicznych służących do czyszczenia, ale również wywołujących objawy alergiczne. Meble o skomplikowanej konstrukcji czy rzeźbione nie są wskazane, gdyż gromadzą niepotrzebnie dodatkowy kurz. Istotną informacją jest, aby meble wykonane były z drewna litego – ogranicza to ilość kolejnych elementów jak jest to w przypadku np. z płyty laminowanej. Co jednak z kanapą, łóżkiem czy fotelami? Tu obowiązują te same zasady, co w przypadku pozostałych elementów. Należy postawić na gładkie powierzchnie, które z łatwością poddają się czyszczeniu. Lepiej zrezygnujmy z tkanin na rzecz skóry, ewentualnie winyl. Dla osób, które nie potrafią zrezygnować z tapicerki materiałowej proponujemy zainwestowane w zdejmowalne powłoczki, które można prać w pralce. Chcąc zminimalizować ryzyko wystąpienia objawów alergii warto wybrać właściwe wykończenie zarówno dotyczących ścian jak i mebli. Nowoczesne meble dostępne w Olsztynie z pewnością zaspokoją wymagania każdego alergika.

 

 

Galeria

Kontakt

Zadaj pytanie lub poproś o wycenę