Jak urządzić domową biblioteczkę?

Każdy mol książkowy marzy o miejscu,w którym mógłby przechowywać wszystkie swoje zasoby lektur. Niestety, często nie posiadamy odpowiedniego miejsca, w wyniku czego część naszych książek wypełnia pudełka stojące w garażach. Jak zatem rozwiązać ten książkowy problem? Sposobem jest stworzenie swojej własnej biblioteczki mieszczącej nasze ulubione bestsellery czy tomiki poezji. W brew pozorom nie jest to luksus, na jaki mogą pozwolić sobie tylko nieliczni posiadacze dużych wnętrz, ale również właściciele małych przestrzeni znajdą miejsce na swoją biblioteczkę. Co zatem zrobić, aby cieszyć się swoja własną, osobistą biblioteczką? Nowoczesne meble Olsztyn podpowiadają.

 

 

Aż po sufit

 

Aranżując wnętrze z wykorzystaniem biblioteczki, należy zacząć od analizy ilości posiadanych książek oraz doboru właściwego miejsca. Oczywiście najłatwiej mają posiadacze wielkich przestrzeni. W takich sytuacjach niepowtarzalnym pomysłem jest stworzenie biblioteczek zajmujących całą ścianę, wraz z półkami sięgającymi od podłogi, aż po sufit. Przy takich wyborach, należy również dokupić elegancką drabinkę, dzięki której mamy dostęp do najwyższych półek. Ta aranżacja pasuje do każdego stylu. Półki biblioteczki mogą być ciemne i drewniane, podkreślające styl dawnych lat lub białe i gładkie idealne wpasowujące się w nowoczesne aranżacje.

 

 

Kreatywne, małe wnętrza

 

Mały metraż wymaga dobrego rozplanowania naszej biblioteczki. Wszelkie szafy czy meblościanki wraz z ułożonymi na nich książkami sprawią optyczne pomniejszenie mieszkania. Zatem wygodnym rozwiązaniem jest stworzenie mini biblioteczki. A gdzie? Choćby w dostępnej wnęce, co zminimalizuje zajęta powierzchnię. Plusem takiego rozwiązania jest to, że można je zastosować w każdym pomieszczeniu np. w korytarzu, salonie, gabinetach a nawet sypialniach.

 

 

Nowoczesna biblioteczka z nowoczesne meble Olsztyn

 

Biblioteczka w dzisiejszych czasach jest nie tylko funkcjonalna, ale pełni również funkcję dekoracyjną. Coraz to nowsze, ciekawsze rozwiązania zachwycają ludzkie oko. Aby przez lata cieszyć się gustowną i elegancką biblioteczką należy taki projekt oddać w ręce fachowców. Nowoczesne meble Olsztyn na życzenie Klienta zaprojektują idealną biblioteczkę z uwzględnieniem dostępnej powierzchni. Dla osób dobrze czujących się w nowoczesnych wnętrzach z pewnością przypadną do gustu półki o niestandardowych rozmiarach i kształtach. Wystarczy odrobina wyobraźni i profesjonalni fachowcy z nowoczesne meble Olsztyn.

Galeria

Kontakt

Zadaj pytanie lub poproś o wycenę