Gdy w kuchni brakuje miejsca na stół

Co zrobić, gdy w kuchni brakuje miejsca na stół? Nowoczesne meble Olsztyn radzą.
Kuchnia – serce domu. A w niej bardzo ważny element, jakim jest stół. Jednak nie każdy posiada kuchnię o dużej powierzchni, która pomieściłaby wielki, rodzinny stół. Co zatem zrobić, gdy nie mamy miejsca na taki stół? O tym w niniejszym artykule.

 

Małe kuchnie to zmora współczesnego budownictwa, dlatego w gotowych projektach, czy aranżacjach znajdujących się w sieci, stół jest pomijany. Projektanci nie uwzględniają go w wizualizacjach kuchni, za to miejsce do spożywania posiłków organizowane jest przez funkcjonalne bary bądź wysuwane i składanie blaty. Urządzanie części jadalnej nie należy do łatwych wyzwań, dlatego eksperci proponują projekty „szyte na miarę”. Im wnętrze trudniejsze, tym potrzeba większej kreatywności ze strony fachowców, którzy radzą odstąpić od gotowych projektów z salonów. Zamiast tego lepiej zdecydować się na meble na wymiar. Do tego idealne nadają się nowoczesne meble Olsztyn.


Przyjrzyjmy się kilku rozwiązaniom kuchni bez stołów:

 

Bistro w wąskiej kuchni

 

Wąskie i długie kuchnie nie są łatwą przestrzenią do organizacji ładu i porządku. Aby otaczające nas przedmioty nie ograniczały swobody ruchów, cała zabudowa jest często umieszczana wzdłuż jednej ze ścian, natomiast druga musi pozostać pusta. A skro jest pusta, to dlaczego to miejsce miało by nie zostać zagospodarowane przez lekki, długi blat służący za stół? Taki blat bez zabudowy meblowej pod spodem jest przedłużeniem ciągu szafek, a do tego praktycznym miejscem na spożywanie posiłków.

 

W sam środek

 

Niewielki blat zlokalizowany na krótkiej ścianie pomiędzy zabudową obu stron szafek, to bardzo praktyczne rozwiązanie. Chociaż jest to niewielkie miejsce na stół, to lepsze takie niż żadne. Takie miejsce, często pod oknem, jest idealnym rozwiązaniem małych kuchni „dla dwojga”.

 

Dobrze się składa

 

Małe wnętrza mają do siebie nie tylko to, że są... małe. Dodatkowo jest w nich pełno kątów, zakamarków i załamań, dlatego taką przestrzeń dobrze jest wykorzystać na miejsca śniadaniowe. Blaty z możliwością rozkładania, czy to klasyczne prostokątne czy okrągłe blaty mocowane do ściany, doskonale zdadzą egzamin na mały stolik. Nowoczesne meble Olsztyn, to miejsce, gdzie z pewnością taki blat możesz zdobyć.

 

Ty też zmagasz się z małą kuchnią? Sięgnij po rady fachowców w Nowoczesne meble Olsztyn, a przekonasz się, jak mała kuchnia może stać się niezwykle funkcjonalna dla całej rodziny. Stół nie musi być wielki i okazały, aby spełniał oczekiwania wszystkich domowników. Wystarczy jedynie pomoc doświadczonych architektów, abyś mógł cieszyć się swoją kuchnią.

 

 

Galeria

Kontakt

Zadaj pytanie lub poproś o wycenę