Nowoczesne urządzanie wnętrz

Kilka artykułów temu przedstawiliśmy typy wnętrz mieszkalnych. Można było zaczerpnąć garść inspiracji modnych stylów - od skandynawskiego, przez prowansalski, aż po styl klasyczny. Dziś przyjrzymy się natomiast nieco bliżej pewnemu stylowi jakim jest nowoczesny... No właśnie. Wydawać by się mogło, że nie jest to zbyt skomplikowany styl, gdyż wystarczy zaledwie kilka eleganckich mebli i gotowe. Jednak nie jest tak do końca. Chcąc zatem zagłębić się w tajemnicę stylu nowoczesnego, zapraszamy do artykułu.

 

 

 

Nowoczesność to minimalizm

 

 

Nowoczesne mieszkanie można opisać w trzech istotnych słowach : minimalizm, przestrzeń, proporcja. To wszystko oddaje cały charakter nowoczesnego domu. Tu nie króluje przepych. Zamiast tego dyskretnie wkrada się prostota i harmonia. Właściwe dobranie, łącznie materiałów oraz kolorów jest niezwykle ważne. W nowoczesnych przestrzeniach to właśnie faktura i barwa oddzielają poszczególne pomieszczenia, natomiast ściany wydają się spełniać jedynie funkcję dekoracyjną.

 

 

 

Jak urządzić dom w nowoczesnym stylu?


Aby zyskać nowoczesny dom, należy zadbać o poszczególne elementy wystroju, takie jak:

 

Przestrzeń w domu- nowoczesne mieszkania są otwarte, a granice między poszczególnymi pomieszczeniami zacierają się. Aby nie łączyć ze sobą bezpośrednio pomieszczeń, można wykorzystać do tego szklane drzwi przesuwane lub ścianę ze szkła. Światło odgrywa tu ważną rolę, dlatego takie wnętrza powinny być widne i przestronne, najlepiej z dużymi oknami.

 


Meble – nowoczesne meble w nowoczesnym mieszkaniu mają oszczędną formę a przy tym nie ma ich za dużo. Są wykonane z materiałów takich jak drewno, stal, tworzywa sztuczne czy szkło. Takie nowoczesne meble często są wykańczane na wysoki połysk. Dominuje tu minimalizm oraz geometryczne kształty.

 


Kolory – jasne kolory ścian czy mebli, to cecha charakterystyczna nowoczesnych wnętrz. Zauważalna jest dominacja chłodnej tonacji barw, ale nie tylko. Wyraźne kolory np. soczysta czerwień nadadzą wnętrzu pazura.
Oświetlenie – światło w nowoczesnym wnętrzu ma za zadanie optycznie powiększyć przestrzeń oraz eksponować całe wnętrze. Taśmy ledowe, kinkiety czy reflektorki doskonale nadają się do podkreślenia najważniejszych miejsc w salonie czy kuchni.

 

 


Nowoczesne wnętrze nie jest skomplikowane do uzyskania, jednak należy pamiętać o odpowiednim doborze kolorów oraz oświetlenia. Istotną rolę odgrywają również meble. Jeżeli Ty również dobrze czujesz się w nowoczesnych pomieszczeniach, a nie masz pomysłu na nowoczesne meble, skontaktuj się z nami. Nowoczesnemeble.olsztyn to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Dla wszystkich mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego oferujemy usługi zaprojektowania oraz wykonania produktów, jakimi są nowoczesne meble. Olsztyn, to natomiast jedno z miejsc, do których kierujemy naszą ofertę. Zapraszamy do kontaktu.

Galeria

Kontakt

Zadaj pytanie lub poproś o wycenę