Jak oddzielić kuchnię od salonu?

Otwarta kuchnia ma wiele zalet. Dzięki takiemu rozwiązaniu nawet niewielkie mieszkanie nabiera przestrzenności, jest znacznie jaśniejsze oraz zyskuje nowoczesny, designerski styl. Decydując się na podział kuchni i salonu, nasze wnętrze okaże się ciekawe oraz zyska na funkcjonalności. Jak jednak oddzielić kuchnię od salonu bez konieczności stawiania ścianek działowych? Jest na to sposób!

 


Stół- sposób idealny

 

Stół może idealnie posłużyć do oddzielenia dwóch pomieszczeń. Część kuchenna staje się bardziej kameralna, jednak mebel nada wnętrzu naturalny ciąg. Takie rozwiązanie sprawi, że mieszkanie będzie bardziej uporządkowane oraz funkcjonalne. Warto również skusić się na zaaranżowanie bufetu połączonego ze stołem. Taki zabieg sprawi, że kuchnia będzie robić wrażenie wyizolowanej, a my zyskamy obszerny blat do pracy.

 


Nowoczesna półka lub stylowy kredens

Faktem jest, że wysokie meble sięgające aż do sufitu to sprawdzony sposób na szybkie podzielenie przestrzeni w mieszkaniu. Dla nowoczesnych aranżacji idealnie sprawdzi się wysoka, ażurowa półka. Z racji tego, iż nie zawsze jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednią półkę w sklepie, warto skorzystać z pomocy fachowców i zdecydować się na taki mebel robiony na wymiar. Na takiej półce mogą znajdować się książki kucharskie czy podręczne gadżety. Jeżeli posiadasz stylizowane pomieszczenie, wówczas proponujemy solidny, stary kredens. Pozwoli on na zachowanie oryginalnego charakteru przestrzeni.

 

Kanapa i telewizor do zadań specjalnych

 

Ten prosty duet sprawdzi się świetnie. Do tego nie wymaga on większej kreatywności. Płaski telewizor o dużych gabarytach bardzo dobrze poradzi sobie w oddzieleniu kuchni i sypialni. Wystarczy na wysokim bufecie pomiędzy nimi umieścić drewnianą płytę, do której można przytwierdzić urządzenie. Oczywiście telewizor nie liczy się bez kanapy, dlatego naprzeciw niego należy ustawić wygodną sofę i tak oto mamy gotową część dzienną. W tym wypadku można również skorzystać z odwrotnego pomysłu, czyli to tył kanapy wyznacza granicę pomiędzy salonem a kuchnią.

 

Nowoczesne meble w Olsztynie

 

Jesteś mieszkańcem Olsztyna lub okolic? Czujesz się dobrze w nowoczesnych wnętrzach i szukasz fachowców w tej dziedzinie? W taki razie skontaktuj się z nami. Nowoczesnemeble.olsztyn to potal stworzony właśnie dla Ciebie. Bez względu na to czy potrzebujesz nowoczesnej szafy, łóżka, czy stołu dzielącego kuchnię do salonu – na nas możesz liczyć. Skontaktuj się z nami, a przekonasz się sam, jak łatwo stworzyć nowoczesne wnętrze.

Galeria

Kontakt

Zadaj pytanie lub poproś o wycenę