Aranżacja wnętrza w męskim stylu

Warto czasem pozwolić swojemu mężczyźnie zaszyć się w swojej przestrzeni, która doskonale odzwierciedli jego zainteresowania i pasje. Dbając o naszych panów, można pokusić się aranżacje przestrzeni, która należeć będzie wyłącznie do płci przeciwnej.

 

Męski pokój

 

Wygospodarowanie miejsca wyłącznie dla pana to opłacalna inwestycja korzystna dla reszty domowników. Aby w pełni zachwycić naszą drugą połówkę, należy zadbać o kilka istotnych szczegółów. Urządzając wnętrze tego typu, należy zrezygnować z wszelkich dekoracji i ozdób, aby zachować praktyczny minimalizm. Jednak nie oznacza, to że taka przestrzeń musi przejawiać się wyłącznie surowością i brakiem charakteru. Przykładowo - dekorując pokój należy zrezygnować ze zwiewnych firan oraz ciężkich zasłon na rzecz praktycznych i jednocześnie ozdobnych rolet.

 

Funkcjonalna prostota

 

Dla faceta w pokoju najważniejsze są trzy rzeczy: prostota, funkcjonalność i minimalizm. Podążając za tymi wskazówkami starajmy się rezygnować z kolorowych zdobień. W zamian za to postawmy na skromność i ograniczenie zbędnych dodatków. Zamiast dużych, dekoracyjnych żyrandoli lepiej wybrać oświetlenie dopasowane do upodobań mężczyzny. W męskich wnętrzach doskonale sprawdzą się również szafy w zabudowie oraz duże komplety wypoczynkowe. I tu warto postawić na meble robione na wymiar służące przez wiele lat, gdyż mężczyźni w odróżnieniu od kobiet nie nudzą się szybko raz zaaranżowaną przestrzenią.

 

Postaw na indywidualność

 

Rezygnacja z szalonych dodatków może ryzykować stworzeniem jałowego wnętrza, odznaczającego się nudą. Wcale nie musi tak być! Wystarczy użyć ciekawej kolorystyki oraz przykuwających faktur i materiałów. Doskonale sprawdzi się tu ciemny kolor, gdyż taki jest bardziej męski. W takim pokoju dobrze, żeby znalazł się również mały kącik, w którym nasz mężczyzna będzie mógł oddać się swoim pasjom i zainteresowaniom. Zatem półka na narzędzia do majsterkowania czy szafka na filmy DVD to świetny prezent dla każdego mężczyzny.

 

Drogie Panie, jak widać urządzanie pokoju dla Pana nie jest bardzo trudne. Wystarczy trochę wyobraźni oraz pracy, aby stworzyć wyjątkowe wnętrze o męskim charakterze.

Galeria

Kontakt

Zadaj pytanie lub poproś o wycenę