Wybór idealnego stołu do jadalni


Stół jadalniany to jedno z najważniejszych miejsc w każdym domu. Jest przydatny nie tylko do spożywania posiłków, ale również jest istotnym miejscem do scalania więzów rodzinnych. Należy więc zadbać o to, aby doskonale wpasował się we wnętrze reszty mieszkania.

 

Ogólne wytyczne


Decydując się na nowy stół należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ilość osób korzystających jednocześnie ze stołu oraz wymiary pomieszczenia jakie mamy do dyspozycji. Posiadając dużą jadalnię można sobie pozwolić na stół nawet wielkości dwóch metrów. Jednak, jeżeli ogranicza nas przestrzeń, lepiej wybrać kwadratowy lub okrągły stół mogący pomieścić kilka osób. Dobrym rozwiązaniem są również stoły rozkładane, które w ciągu dnia nie zabierają dużo miejsca, a w przypadku nagłej wizyty gości bez problemu wystarczy powiększyć powierzchnię blatu.

 

Kształt stołu


Ważną rzeczą jest również kształt mebla, gdyż układ jadalni i jej wymiary często narzucają jego formę . Wybór jest duży, od blatów kwadratowych, prostokątnych, przez owalne i okrągłe. Okrągłe optycznie zabierają mniej miejsca, a prezentują się najlepiej na środku pokoju. Z kolei prostokątne są nieco bardziej uniwersalne, gdyż można postawić je choćby w narożniku pomieszczenia. Aby uniknąć błędów, należy dokładnie zmierzyć przestrzeń przeznaczoną na stół, nie zapominając o wygospodarowaniu miejsca na krzesła. Ważną rzeczą jest również przestrzeń między krzesłem a ścianą, która powinna wynosić przynajmniej 75 cm, aby móc swobodnie przejść.

 


Styl mebla rzeczą ważną

 

Po ustaleniu podstawowych kwestii, pozostaje podjąć decyzję o stylu mebla. Dla miłośników tradycji najlepiej sprawdzi się drewniany, prostokątny stół. Natomiast dla osób doskonale odnajdujących się w nowoczesnych wnętrzach wybór jest niemal nieograniczony: szklane stoły, lakierowane na wysoki połysk, oryginalne, efektowne nogi. Jedyne co nas ogranicza w tym wypadku jest nasza wyobraźnia i dominujący styl pokoju jadalnianego.

 

Decydując się na stół do jadalni, znacznie lepszym rozwiązaniem jest wybór stołu zrobionego pod wymiar, gdyż uwzględniane są wówczas nasze indywidualne oczekiwania. Co więcej, stół jest dopasowywany do reszty wnętrza, tak aby wszystko ze sobą współgrało.

Galeria

Kontakt

Zadaj pytanie lub poproś o wycenę