Kącik dla niemowlaka w sypialni rodziców

Marzeniem każdego rodzica jest stworzenie dla swojego dziecka wymarzonego pokoju, który będzie nie tylko bezpieczny i funkcjonalny, ale również piękny. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na wyjątkowy pokój dla swojego maluszka i jedynym rozwiązaniem jest dzielenie pokoju niemowlaka z sypialną rodziców.

 

 


Dobrze ustawione łóżeczko to podstawa


Niemowlęce łóżeczko jest głównym meblem dziecięcym, na które niewątpliwie musi się znaleźć miejsce w sypialni, dlatego nie może stać w przypadkowym miejscu. Dla komfortu powinno znajdować się blisko mamy, szczególnie jeżeli to ona karmi maluszka. Jednak w przypadku dziecka karmionego butelką, łóżeczko można ulokować w nogach łóżka, aby ułatwić dostęp obojgu rodzicom.
Łóżeczko należy ustawić odpowiednio względem okna. Jednak trzeba pamiętać, aby nie przewiać dziecka. Dlatego łóżeczko nie powinno stać w przeciągu-między oknem a drzwiami i nie prostopadle, gdyż w tym miejscu powietrze jest zimniejsze. Najlepiej jest więc ustawić łóżeczko pod przeciwległą ścianę. Ważne jest również, aby łóżeczko nie znajdowało się w bliskim sąsiedztwie kaloryfera. Suche powietrze z grzejnika niekorzystnie wpływa na śluzówkę dziecięcego noska.


Przechowywanie dziecięcych rzeczy


Najwygodniejszym rozwiązaniem byłoby wstawienie osobnej komody przeznaczonej na ubranka dziecięce oraz dostawienie do tego szafki z przewijakiem i półką na kosmetyki. Natomiast w ograniczonym metrażu nie jest to możliwe. Alternatywnym rozwiązaniem jest zakup przewijaka, który można ulokować na łóżeczku w razie takiej potrzeby. Natomiast jeżeli chodzi o ubranka, to należy wygospodarować na to miejsce w szafie rodziców. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się szuflady lub wysuwane kosze, w których łatwiej zadbać o porządek. Mimo iż ubranka są malutkie, to każda mama wie, jak dużo miejsca one zajmują. Poręcznym rozwiązaniem jest kupno łóżeczka z szufladą służącą do przechowywania różnych niezbędnych rzeczy. Na akcesoria dziecięce można również wykorzystać zamykane pojemniki na pościel pod łóżkiem rodziców. Warto zdecydować się również na organizery wiszące nad łóżeczkiem. Co jest istotne-takie półki muszą być solidnie umocowane, a rzeczy na niej ulokowane powinny być lekkie i bezpieczne. Półki powinny znajdować się na poziomie nóżek dziecka a nie jego główki. Szczególnie bezpiecznym rozwiązaniem będzie półka zabudowana, przymocowana za pomocą profili do regipsów. Dla zwiększenia bezpieczeństwa warto ją podeprzeć wspornikiem.
Jak widać na wszystko jest rozwiązanie, nawet jeżeli niewielki pokój ma za zadanie tworzyć sypialnię dla trzech osób.

Galeria

Kontakt

Zadaj pytanie lub poproś o wycenę