Urządzamy praktyczną i funkcjonalną kawalerkę.


Pierwsze własne mieszkanie jest spełnieniem marzeń. I nawet jeżeli nie jest to 100 metrowe wnętrze, to istnieją sposoby na maksymalne wykorzystanie całej przestrzeni. Kawalerka jest często mieszkaniem tylko przejściowym, które szybko jest zamieniane na większą przestrzeń. Mimo to warto dołożyć wszelkich starań, aby nasze małe cztery kąty urządzić z pomysłem.


Salon


W tym pomieszczeniu istotną sprawą jest ustawienie mebli. Dobrym pomysłem jest ulokowanie kanapy na środku pokoju , co jednocześnie pozwoli na uzyskanie miejsca w innych częściach pokoju. Tak więc inne meble można spokojnie porozmieszczać pod ścianami. Zyskamy dzięki temu funkcjonalną, a jednocześnie nieprzytłaczającą przestrzeń.


Kuchnia


Typowa kuchnia w typowej kawalerce jest oczywiście mała... Ograniczony metraż powoduje, że bardzo szybko tworzy się tu bałagan. Zatem należy unikać otwartych szafek - sprawiają one, że część sprzętu kuchennego oraz naczyń stale będzie widoczna, a to z kolei sprawi wrażenie zagraconego pomieszczenia. W takiej maleńkiej kuchence doskonale sprawdzą się kompaktowe meble, np. stolik z rozkładanym blatem.


Łazienka


Jeżeli chodzi o łazienkę w kawalerce, podstawą jest dopasowanie sprzętów do wymiarów wnętrza. Mowa tu o wielkości pralki czy szafek, ale również wymiary prysznica czy toalety powinny być niewielkie. Na rynku istnieje szeroki wybór w tej kwestii, więc dobór wyposażenia nie powinien sprawić większych problemów. Producenci sprzętu AGD oferują pralki, a także inne urządzenia typu slim, co znacznie ułatwia aranżację małej łazienki.


Barwy szczęścia


Od zawsze wiadomo, że kolory mają szczególne znaczenie podczas dekorowania mieszkania. Dlatego rozsądnym wyborem jest zrezygnowanie z ciemnych tonacji na rzecz jasnych i chłodnych kolorów. W przypadku nieregularnych kształtów warto pokusić się o pomalowanie dłuższych ścian barwami lekko ciemniejszymi, natomiast krótsze potraktować jaśniejszymi odcieniami. Zalecanym rozwiązaniem jest wykorzystanie dwóch odcieni tego samego koloru różniącym się od siebie zaledwie kilkoma tonami.

Galeria

Kontakt

Zadaj pytanie lub poproś o wycenę