Jak urządzić długi i wąski przedpokój?


Długi i wąski przedpokój wymaga kilku skutecznych rozwiązań, aby nie tylko cieszył oko, ale był również funkcjonalny. Bardzo ważną rolę odgrywają tu kolory, meble oraz materiały wykończeniowe, które optycznie pozwolą powiększyć przestrzeń.

 

Wąski przedpokój można poszerzyć i oczywiście nie chodzi tu o przesuwanie ścian. Wystarczy wykorzystanie odpowiednich materiałów wykończeniowych oraz zastosowanie właściwych rozwiązań, które przybliżą nas do wymarzonego efektu. Podstawowym krokiem w uzyskaniu przestrzeni jest jej nie zagracanie, a pomoże w tym szafa zrobiona na wymiar najlepiej z drzwiami przesuwnymi wzdłuż jednej ściany lub we wnęce. Drzwi przesuwne w takiej szafie mogą być w postaci luster, dzięki którym pomieszczenie powiększy się dwukrotnie. Istnieje jeszcze jeden plus drzwi przesuwnych- nie zablokują one komunikacji we wnętrzu, co często bywa problemem. Jeżeli posiadasz wolną ścianę w przedpokoju, możesz przeznaczyć ją na fotografie rodzinne. Takie rozwiązanie nie tylko zatuszuje ewentualne niedoskonałości ścian, ale również nada ciepło pomieszczeniu, które jest przecież wizytówką całego domu.


Jakie kolory wybrać?


Starając się zyskać optyczną przestrzeń koniecznie zrezygnuj z ciemnych, przytłaczających kolorów i zdecyduj się na jasne, lekkie tonacje. Tu doskonale sprawdzą się odcienie beżowe, jasnoszare oraz kolor złamanej bieli. To wszystko najlepiej połączyć z białymi meblami oraz dodatkami, które pozwolą uzyskać we wnętrzu lekkość, spójność i jasność. Umieszczenie mebli o jasnych frontach doskonale sprawdzi się również w przedpokoju o ciemnych kolorach ścian. Nie należy zapominać, aby wykorzystać każdy centymetr tego rodzaju pomieszczenia, które jest dostępne np. pod sufitem. Zaaranżuj tą przestrzeń na małe, lekkie półki, na których umieścisz kolorystyczne pudła lub kufry.

 

Na koniec warto pamiętać, że jasne podłogi i jasne ściany to najlepsza droga do optycznego poszerzenia Twojego przedpokoju.

 

Galeria

Kontakt

Zadaj pytanie lub poproś o wycenę