Styl skandynawski czyli minimalizm i elegancja w jednym

Głównymi cechami wnętrza skandynawskiego jest biel i prostota. Ten styl cieszy się coraz większym zainteresowaniem w polskich domach. Pomieszczenie o takim charakterze wykończone jest z naturalnych materiałów takich jak drewno, kamień, len czy bawełna. W takim pomieszczeniu biel przeplata się z szarością, nadając dość surowy klimat wnętrzu.

 

 

 


Cechy stylu skandynawskiego


Elementy w takich wnętrzach dobierane są oszczędnie na zasadzie „mniej znaczy więcej”. Dominuje tu tonacja bieli, ale w połączeniu z drewnianymi meblami, wnętrze nie daje uczucia nadmiernej sterylności. Zgrana kompozycja przestrzeni nadaje dużo światła, którego tak brakuje na Północy. Rozjaśniona powierzchnia nadaje przestronności niewielkim wnętrzom. Co więcej, w takim projekcie brakuje zbędnych ozdób i przedmiotów, co przyczynia się do zachowania harmonii i porządku. Dzięki zachowaniu elegancji i prostoty, minimalizm skandynawski stał się wyjątkowo popularny w nowoczesnych wnętrzach.

 


Ekologia i prostota w jednym.


Styl skandynawski nosi miano ekologicznego ze względu na fakt, iż użyte materiały są naturalne. Dominacja drewna, cegły czy kamienia daje spójną całość. W ostatnim czasie gładka powierzchnia ścian zostaje zastąpiona cegłopodobnymi okładzinami w postaci lekkich płytek gipsowych. Natomiast jeżeli chodzi o tkaniny, to często pojawia się bawełna oraz len, które wykorzystywane są do poduszek czy zasłon. Dopełnieniem jest juta, która służy do wyścielania koszyków na drewno kominkowe. Wszelkiego rodzaju rękodzieła doskonale wpasowują się w tego typu klimat. Co prawda w takich wnętrzach rezygnuje się z ozdób, jednak można pokusić się o drobny akcent w postaci ręcznie wykonanej grafiki na ścianie.


Styl skandynawski powstał w myśl o naturze i harmonii. Pozwala on zdystansować się od zabieganego świata i dać poczucie spokoju.

Galeria

Kontakt

Zadaj pytanie lub poproś o wycenę