Ciekawe pomysły na małą łazienkę

Łazienka jest miejscem naszego relaksu po męczącym dniu, dlatego jest ważną częścią naszego domu. Co jednak jeżeli jej metraż jest ograniczony? Nawet w niewielkiej łazience można się zakochać. Istnieje kilka pomysłów na to, jak zaaranżować tak niewielką powierzchnię.

 

 

 

 

Najpowszechniejszym sposobem na optyczne powiększenie łazienki jest wykończenie jej materiałami o jasnych kolorach. Dzięki temu wnętrze wyda się przestronniejsze i jaśniejsze. Należy unikać ciemnych kolorów ścian, czy mebli, gdyż to tylko przytłoczy i tak małe wnętrze. W łazienkach o niewielkim metrażu bardzo dobrze sprawdzi się duże lustro połączone z długim, umywalkowym blatem. Ważnym elementem łazienek są glazura i terakota. W brew pozorom w maleńkiej łazience lepiej będą wyglądały duże płytki. Nie zmniejszą one optycznie wnętrza, a dadzą poczucie, że przestrzeń jest sporych rozmiarów. Sposób układania płytek, także jest ważny. Dlatego umieszczając je w poziome pasy, poszerzą one nasz salon kąpielowy. Można jednak zdecydować się na delikatną mozaikę, ale tylko na jednej ze ścian, najlepiej kabiny prysznicowej. A jeżeli już mowa o kabinie, to świetnie sprawdzi się w tym przypadku szklana, przejrzysta ściana natryskowa zamiast dużych, ciężkich drzwi prysznicowych. Nowoczesnym sposobem na większe gabaryty łazienki jest fototapeta. Dobrze dobrany wzór pogłębi niedużą łazienkę. Ważne jednak, aby zdjęcie było laminowane lub naklejone na szkło, aby para oraz wilgoć nie zniszczyły fototapety.


Co jednak z miejscem do przechowywania rzeczy? I z tym mała łazienka sobie poradzi przy wykorzystaniu odpowiednich rozwiązań. Jeżeli pokój kąpielowy posiada wnęki należy je w pełni wykorzystać do zrobienia w nich szafek. Warto wówczas zdecydować się na meble pod wymiar, aby każdy centymetr wykorzystać maksymalnie. Zyskamy dzięki temu funkcjonalną przestrzeń dla naszych akcesoriów. Zabudowane skosy pozwolą także na zamaskowanie ewentualnych nierówności ścian. Niewielkie wnęki można także wykorzystać do półek, najlepiej szklanych. Nadadzą one lekkości pomieszczeniu. Dodatkowo takie półeczki można podświetlić reflektorami podpółkowymi lub taśmami z LED-ami. Jest jeszcze jedna kwestia wystroju wnętrza łazienkowego, a tą kwestią są oczywiście meble. Meblowe łazienkowe powinny być jasne, lekkie, najlepiej z lakierowanymi frontami o prostej formie. Taka kombinacja pozwoli na uzyskanie ciekawego i nowoczesnego efektu.

 


Dysponując niewielkim metrażem łazienkowym ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Na rynku istnieje bowiem wiele materiałów wykończeniowych, które odpowiednio dobrane pozwolą optycznie zwiększyć metraż naszej łazienki.

Galeria

Kontakt

Zadaj pytanie lub poproś o wycenę