Aranżujemy spiżarnię

 

Zalety spiżarni w domu są oczywiste. Mieszczą one zapasy żywności czy przygotowane przetwory na zimę. Domy jednorodzinne czy mieszkania nie zawsze posiadają kuchnię na tyle dużą, aby pomieściła wszystkie produkty. Co więcej, zbyt wysoka temperatura w tym pomieszczeniu nie wpływa korzystnie na przechowywane zapasy. Dlatego warto wykorzystać ciekawe pomysły na aranżację swojej własnej, osobistej spiżarni.


Spiżarnia w domu


Spiżarnia w domu powinna charakteryzować się niewysoką temperaturą. Nie powinno być w niej ogrzewania. Należy jednak pamiętać o wentylacji powietrza, by zapobiec wilgoci i zagrzybieniu. Posiadając dom wolnostojący, pomieszczenie na produkty najlepiej, jeżeli będzie zlokalizowane pomiędzy garażem a kuchnią. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie podczas powrotu z zakupów autem, gdyż bezpośrednio z garażu wchodzimy do naszej komórki. Spiżarnia nie jest pomieszczeniem wskazanym na dłuższy pobyt ludzi, dlatego może być ono zlokalizowane w północnej części domu, czyli tam gdzie nie dociera słońce. Również warto zwrócić uwagę na ważne elementy jakimi są półki w takich pomnieszczeniach. Powinny one mieć zachowaną odpowiednią wysokość oraz wytrzymałość.

 

Spiżarnia w mieszkaniu


Pomieszczenie do przechowywania produktów nie musi być duże, aby prawidłowo spełniało swoją rolę. Dlatego też nawet w mieszkaniu o niedużym metrażu można z powodzeniem zaprojektować spiżarnię. Taka spiżarnia może być zaaranżowana we wnęce przesłoniętej drzwiami przesuwnymi czy harmonijkowymi. Dzięki ich wykorzystaniu, nie tylko nie potrzebujemy miejsca na otwieranie skrzydeł drzwi, ale także nie zaburzamy estetyki i funkcjonalności pomieszczenia. Natomiast w większych kuchniach można pozwolić sobie na to, aby spiżarnia we wnęce posiadała skrzydła drzwiowe. Jednak konieczne jest miejsce na swobodne manewrowanie takimi drzwiami.
Jeżeli posiadasz szafę wnękową w mieszkaniu, to świetnie! Jest ona idealna do przechowywania produktów, które nie wymagają chłodzenia, np. napoje, owoce egzotyczne czy produkty konserwowe.
Aby nie tracić wizualnego efektu pomieszczenia, bardzo dobrym rozwiązaniem jest użycie takich samych materiałów do frontów kuchennych jak i do drzwi spiżarni. Pozwoli to na zachowanie estetyki i harmonii. Wybierając wystrój w takich pomieszczeniach warto zdecydować się na fronty np. z matowego szkła lub z płyty laminowanej, która dostępna jest w szerokiej gamie kolorów.

 

Jak widać, każdy może pozwolić sobie na pomieszczenie do przechowywania produktów. Wystarczy odpowiednio wykorzystać metraż jakim dysponujemy, a każdy nasz projekt zakończymy powodzeniem.

Galeria

Kontakt

Zadaj pytanie lub poproś o wycenę