Kiedy sypialnia staje się salonem

Sypialnia kojarzy się z intymnym i prywatnym pomieszczeniem, do którego nikt nie ma wstępu. Zanurzamy się w niej, by zregenerować siły po męczącym i ciężkim dniu. Co jednak, gdy nasze małe mieszkanie nie posiada dodatkowego pokoju, które będzie pełniło funkcję naszego azylu? Lub co zrobić, gdy nie mamy pomysłu na dużą przestrzeń w salonie, która mogłaby być  jednocześnie naszą sypialnią? Z każdym metrażem można sobie poradzić i wykorzystać go do maximum. 

 

Mniej znaczy więcej.

 

Co zrobić, gdy dysponujemy niewielkim metrażem? Do tego niezbędna jest nasza kreatywność, ciekawe pomysły i porada fachowców. Nie należy zapominać, że pomieszczenie będzie spełniało rolę eleganckiego salonu, do którego zapraszamy gości, ale również ma być ono naszym azylem i miejscem odpoczynku. Główną rzeczą jest ustawienie kanapy, będącej jednocześnie naszym łóżkiem sypialnianym. Takie łóżko najlepiej ustawić tak, aby widok z niego obejmował okno balkonowe lub ścianę z wiszącymi na niej fotografiami. Pozwoli to stworzyć nam namiastkę prawdziwej sypialni. Poza tym, taki widok zaraz po przebudzeniu, jest o wiele przyjemniejszy od widoku zmywarki, czy szafek kuchennych. Podczas projektowania takiego wnętrza trzymajmy się powiedzenia, że mniej znaczy więcej. Aby unikną chaosu w tak małym pomieszczeniu, warto więc zrezygnować ze zbędnych dekoracji, natomiast ściany potraktować jasną farbą, dzięki czemu otrzymamy efekt optycznego powiększenia pomieszczenia.

 

Duży salon, to większe pole do popisu

 


Podstawowym krokiem w dekorowaniu pokoju, jest ustalenie na jak dużo możemy sobie pozwolić w danym wnętrzu. Nawet jeżeli kreatywność nasza jest duża, to ogranicza nas metraż. Dlatego wielkość pomieszczenia oraz jego ustawność to główne cechy, które mają wpływ na efekt końcowy. Przygotowując sypialnie w dużym salonie, możemy pokusić się o postawienie ścianki działowej, która podzieli pokój na dwie części-dzienną i nocną. Dzięki temu zyskamy efekt niemalże dwóch odizolowanych od siebie wnętrz. Konieczne jest wyznaczenie niewielkiego miejsca w pokoju, gdzie za dzielącą ścianką wstawimy łóżko sypialniane. Pozwoli to na skrycie naszego intymnego miejsca przed gośćmi. Na taką ścianę działową, można nakleić fototapetę z dowolnym motywem, powiesić nasz ulubiony obraz lub telewizor. Takie rozwiązanie sprawdzi się w mieszkaniu kilkupokojowym jak i również w sporej kawalerce z aneksem kuchennym. W przypadku sypialnio-salonów, warto zastanowić się nad meblami na wymiar, które z pewnością nie zagracą naszego pokoju, natomiast wpłyną na funkcjonalność przestrzeni.

 

 

Wydaje się, iż tylko duże domy lub wielopokojowe mieszkania zdadzą egzamin aranżacyjny. Nic bardziej mylnego, chociaż faktem jest, iż duże przestrzenie dają o wiele więcej możliwości. Jednak do odważnych świat należy. Nasza domowa przestrzeń może być zaaranżowana z pomysłem oraz wykorzystaniem każdego centymetra. Dlatego czy to duże wnętrza, czy niewielkie pokoje, to zawsze jest szansa na ich doskonałą aranżację, która spełni funkcję zarówno naszej intymnej sypialni, jak i eleganckiego salonu.

Galeria

Kontakt

Zadaj pytanie lub poproś o wycenę