Pokój dla Twojego dziecka

Bezpieczeństwo, funkcjonalność, estetyka. To główne cechy jakimi powinien charakteryzować się pokój dziecięcy. Urządzając pokój dla naszego malucha należy stosować bezpieczne materiały wykończeniowe, wyposażeniowe oraz dekoracyjne.

 

Ważnym elementem jest na przykład zabezpieczenie okien. Należy więc zadbać nie tylko o bezpieczne szyby, które będą odporne na uderzenia, ale również warto zdecydować się na okna z blokadą rozwarcia z kluczykiem, dzięki której szyba nie zmieni swojego położenia i nie zatrzaśnie się nawet po pchnięciu jej przez dziecko. Jednak okna to nie jedyne potencjalne niebezpieczeństwo dla dziecka. Meble także mogą stanowić ryzyko, jeżeli nie są odpowiednio zabezpieczone. Dlatego też wybierając meble, a zwłaszcza takie, które są na wysokości głowy dziecka należy zabezpieczyć ich rogi specjalnymi ochraniaczami. Jeżeli chcemy zapobiec dostaniu się malca do dolnych szafek, najlepiej zabezpieczyć je odpowiednimi blokadami. Również na kontakty elektryczne istnieje sprawdzony sposób, a jest nim specjalna zaślepka do gniazdka, która skutecznie uniemożliwia maluchowi dostęp do zagrożenia.


Jeżeli już zadbamy o podstawy bezpieczeństwa w sypialni dziecka, można spokojnie zając się przyjemniejszą czynnością, jaką jest meblowanie pokoju. Jednak wydawać by się mogło, że jest to dość trudne, zwłaszcza, ze dziecko szybko rośnie i co kilka lat potrzebuje wymiany mebli-nic bardziej mylnego! Stosując kilka trików z powodzeniem możemy korzystać z szafek przez wiele lat. Zacznijmy od łóżka. Kiedy dziecko wyrasta z łóżeczka ze szczebelkami, to zamiast kupować mu tapczan pośredni, najlepiej zdecydować się od razu na pełnowymiarowe łóżko, które będzie służyło dziecku przez wiele lat. Innym meblem wykorzystywanym przez dłuższy czas jest komoda z przewijakiem, z której można korzystać nawet, gdy dziecko nie wymaga już pielęgnacji. Wystarczy zdecydować się na komodę z możliwością demontażu przewijaka. Jednak nie każde gotowe meble posiadają taką funkcję, dlatego warto w takim przypadku zdecydować się na zaprojektowanie takiego mebla przez sprawdzoną firmę meblarska.


Pokój naszego malucha często ulega zmianie. Dlatego zamiast co parę lat kupować komplet nowych mebli, lepiej i taniej wykorzystać szafki, które już mamy. Dzięki temu pokój naszego dziecka będzie się zmieniał, jednak nasza kieszeń tego nie odczuje.

Galeria

Kontakt

Zadaj pytanie lub poproś o wycenę