Praktyczne pomysły na aranżację kącika do pracy

Półki uginające się pod ciężarem teczek i segregatorów przeszły do historii. Dzisiaj wszelkie dokumenty takie jak umowy, rachunki czy potwierdzenia przelewów przechowujemy w naszym komputerze. Również sam sprzęt z biegiem lat zaczął wymagać coraz mniej miejsca, dzięki czemu w salonie czy nawet sypialni możemy przygotować kącik, przy którym możemy popracować na komputerze. Jeżeli nie prowadzimy biura w domu, to nie potrzebujemy wielkiego gabinetu z ogromnym biurkiem-wystarczy, że wygospodarujesz niewielką przestrzeń na pasujące do niej krzesło oraz biurko. 

 

Miejsce na kącik komputerowy możemy wygospodarować zarówno w salonie, jak i stworzyć na to miejsce w naszej sypialni. Podstawą jest jednak dopasowanie mebli do charakteru całego wnętrza. Dlatego idealnym rozwiązaniem w tym przypadku będzie zdecydowanie się na meble pod wymiar, które można idealnie wkomponować do reszty aranżacji. Tak więc, zamiast masywnego biurka, wybierz mały stolik, który nie przytłoczy nawet małego pokoju, a Tobie ułatwi dostęp do komputera. W wyjątkowo małym pomieszczeniu idealnie sprawdzą się również składane sekretarzyki czy meble z wyciąganym blatem. Z pomocą doświadczonych architektów można zaprojektować pomysłowe i praktyczne meble, które ułatwią aranżację przestrzeni oraz dodadzą jej wyjątkowego stylu. Pamiętajmy również o sprzęcie komputerowym, gdyż źle on znosi ciepło. W związku z tym nie należy kłaść go na poduszce czy kolanach. Jednak plusem mobilnych komputerów jest ich niewielki rozmiar, który nie wymaga dużo miejsca, dlatego też naprawdę niewielki stolik w zupełności wystarczy na ulokowanie na nim komputera.


W przypadku, gdy bardzo potrzebujesz prywatności, kącik do pracy można przygotować za zasłoną, parawanem lub wykorzystując o tego odpowiednio ustawione meble. Bardzo dobrym pomysłem jest ustawienie kanapy tyłem do stolika, natomiast ażurowy regał ustaw przy jego krawędzi. Zrezygnuj z pojemnych szuflad i zamiast nich ustaw dekoracyjne półki pasujące do reszty aranżacji.

 

Świetnym i oryginalnym pomysłem na kącik biurowy jest zagospodarowanie niewykorzystanych wcześniej trudnych miejsc typu pomieszczenie pod schodami, wnęka w ścianie czy poddasze. W takim miejscu śmiało można ustawić niewielki stolik, lampkę oraz krzesło. Wnękę w ścianie można ciekawie wykorzystać mocując na niej funkcjonalne półki, na których możesz ustawić niezbędne narzędzia do pracy. Jeżeli więc posiadasz małe mieszkanie, to nie stanowi to problemu do wygospodarowania w nim profesjonalnego i ergonomicznego miejsca do pracy.

Galeria

Kontakt

Zadaj pytanie lub poproś o wycenę