Inspirujące pomysły na łazienkę

Łazienka nie jest już tylko miejscem do porannej toalety, ale służy do relaksu i regeneracji, dlatego na jej aranżację poświęcamy coraz więcej czasu i środków. Jak więc urządzić salon kąpielowy, aby był piękny oraz funkcjonalny?

Podstawowymi krokami w meblowaniu łazienki są armatura, odpowiednie wymiary mebli oraz wszelkie detale. Meble łazienkowe powinny charakteryzować się wyjątkową trwałością i odpornością na wilgoć, jeżeli chcemy aby służyły nam przez długi czas.


Przy wyborze mebli łazienkowych należy w pierwszej kolejności kierować się ich jakością i ergonomią, a dopiero w dalszej kolejności należy brać pod uwagę wizualność i estetykę szafek. Dzisiejszy rynek przepełniony jest wieloma modelami armatury oraz mebli łazienkowych w wielu kolorach i wykończonych z różnorakich materiałów. Jednak szafki łazienkowe są wyjątkowe narażone na wilgoć oraz wysoką temperaturę, co grozi ich szybkim uszkodzeniem. Bardzo solidnym materiałem nadającym się do łazienki jest drewno, które nie jest jeszcze doceniane w tego typu pomieszczeniach. A prawdą jest, że dobrze zabezpieczone drewno służy przez wiele długich lat, a co więcej nadaje niepowtarzalny styl pomieszczeniu. Taki materiał doskonale łączy się ze szkłem czy ceramiką, a co więcej w małych pomieszczeniach szafki czy blaty wykonane z drewna optycznie powiększają łazienkę.

 


Aranżując łazienkę marzeń należy wziąć pod uwagę wymiary wnętrza i dobrać do niego odpowiednie meble, a w tym przypadku najlepiej sprawdzą się meble na wymiar. To idealny sposób na wykończenie łazienki, gdyż pozwoli to na zagospodarowanie całej powierzchni i wykorzystanie jej każdego centymetra, co jest niezwykle przydatne zwłaszcza w małej łazience. W przypadku urządzania łazienki na poddaszu, także najpewniej sprawdzą się meble na wymiar, gdyż takie niestandardowe wnętrze jest trudne w wykończeniu. Jeżeli, więc chcemy zaoszczędzić na metrażu, warto zaprojektować wiszące szafki nad lustrem, które z pewnością zaoszczędzą miejsce oraz przy okazji nadadzą niezwykłego charakteru wnętrzu. Innym, sprawdzonym pomysłem są szafki na wymiar, które są złożonym modułem kilku szafek naraz. Szafka pod umywalkę może tworzyć dobraną parę z szafką wiszącą, dzięki dopasowanej linii mebli. Takie rozwiązanie sprawdzi się wyłącznie w dużych łazienkach.

 


Decydując się na meble łazienkowe warto sugerować się interesującym, unikatowym rozwiązaniom. W dzisiejszych czasach mamy ogromny wybór czy to mebli gotowych ze sklepu czy własnoręcznych projektów. Jednak największym plusem wynikającym z indywidualnego projektowania mebli jest oszczędność metrażu. Duże szafki wolnostojące mogą posłużyć do przechowania ręczników, wiszące szafki idealnie posłużą do organizacji kosmetyków , natomiast wszelkiego rodzaju półki można wykorzystać do umieszczenia na nich dekoracji.

Galeria

Kontakt

Zadaj pytanie lub poproś o wycenę