Meble na wymiar czy gotowe?

Decydując się na aranżację mieszkania stajemy przed dylematem kupna mebli gotowych z salonu, a meblami zamówionymi na wymiar. Jedna i druga opcja niesie za sobą zarówno wady jak i zalety. 

 

Gotowe meble z salonu bywają tańsze od tych produkowanych pod wymiar. Dodatkowo na rynku dostępnych jest coraz więcej projektów, które można dopasować do wnętrza naszej kuchni czy salonu. Takie meble spełniają wymogi ergonomiczne oraz funkcjonalne. Jednak istnieje duże ryzyko, że meble nie spełnią naszych oczekiwań. Ich gotowe wymiary bywają przeszkodą do pełnego zagospodarowania przestrzeni, czego skutkiem jest pusta, niewykorzystana powierzchnia. Z nietypowymi kształtami w 100% mogą poradzić sobie jedynie meble na wymiar. Ogromnym plusem mebli na wymiar jest możliwość ich zaprojektowania pod indywidualny gust i oczekiwania. Nawet jeżeli sami nie dysponujemy odpowiednimi zdolnościami, nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z usług doświadczonych projektantów, którzy urzeczywistnią każdą naszą wizję. Korzystając z rad zawodowych fachowców możemy dopracować każde szczegóły dotyczące kształtów, kolorów, wzorów, a także wielkości szafek czy okuć. Dodatkowo architekt jest w stanie pogodzić ze sobą nasze oczekiwana oraz budżet, który jesteśmy w stanie przeznaczyć na adaptację pomieszczenia. Natomiast decydując się na gotowe meble nie poświęcamy czasu do detale, jednak dzieje się to kosztem nie spełnienia wszystkich naszych wymagań.


Jeżeli zdecydujemy się na meble pod wymiar, podstawą jest zatrudnienie rzetelnego i sprawdzonego fachowcy. Wszelkie warunki umowy oraz nasze oczekiwania jeszcze przed rozpoczęciem pracy powinny być ustalone na piśmie. W umowie powinna znaleźć się wycena materiałów oraz ustalenia dotyczące szczegółowych wymiarów. Należy również poruszyć kwestie montażu mebli oraz gwarancji. Pozwoli to na uniknięcie sporów i nieporozumień. Meble kuchenne na wymiar wiążą się z większymi kosztami niż meble standardowe. Końcowy koszt takich mebli jest zależny od materiałów, stopnia skomplikowania zamawianych mebli oraz wyposażenia jakie chcemy posiadać. Jednak należy pamiętać, że jest to jeden koszt na wiele lat.

 

Warto więc wykorzystać swój budżet w należyty sposób, aby mieć pełną satysfakcję oraz komfort z użytkowanych mebli. Dobrze zaprojektowane meble na wymiar zwiększają standard naszego domu oraz zapewniają komfort w codziennym korzystaniu z nich.

Galeria

Kontakt

Zadaj pytanie lub poproś o wycenę