Ciekawe rozwiązania szaf wnękowych

Projektując swoje mieszkanie bardzo często ogranicza nas przestrzeń. Jest to szczególnie niekomfortowa sytuacja, gdy planujemy miejsce na swoją garderobę. Dlatego warto zdecydować się na szafę wnękową, która dzięki ciekawym rozwiązaniom jest w stanie sprostać wszelkim oczekiwaniom.

 

 

SZAFA WNĘKOWA DO MAŁYCH MIESZKAŃ

 

Szafę wnękową należy zaprojektować już w trakcie wykańczania mieszkania czy domu, gdyż poza ubraniami codziennymi mieści ona w sobie okrycia sezonowe. Jeżeli szafa umieszczona jest pod ścianą, nie wymaga tzw. „pleców” ani boków. Można także zrezygnować z dodatkowej podłogi, wystarczy jedynie okładzina. Dodatkowo, taka szafa może pełnić funkcję izolacyjną. W małych przestrzeniach wyjątkowo sprawdzi się szafa wnękowa z drzwiami przesuwanymi na całej szerokości. Niestety, zmniejszy to powierzchnię pokoju, jednak zyskamy miejsce na przechowywanie rzeczy oraz pozwoli to nam na utrzymanie porządku w całym mieszkaniu. Taki mebel nie wymaga dodatkowego miejsca na manewrowanie skrzydłami drzwiowymi, dzięki czemu szafa może stać nawet w przedpokoju przy drzwiach wejściowych. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie drzwi lustrzanych, które optycznie powiększą małą przestrzeń nawet dwukrotnie.

 

 

WYMIARY SZAFY WNĘKOWEJ

 

Podczas projektowania szafy wnękowej należy brać pod uwagę jej wymiary, aby nasze ubrania i sprzęty nie ulegały zagnieceniu. Warto więc zastosować pewne triki.

Głębokość szafy, w której znajdują się drążki na ubrania nie powinna mieć mniej niż 55 cm.

Wysokość przegrody przeznaczonej do wieszania koszul czy kurtek najlepiej, aby wynosiła od 100 do 110 cm wysokości.

Szerokość półki lub drążka na odzież nie powinna wynosić więcej niż 100 cm. Dłuższa półka, pod ciężarem ubrań może się uginać, a nawet złamać.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie w szafie kilku krótkich drążków na wieszaki, jeden powyżej drugiego, zamiast jednego długiego, który będzie na szerokości całej szafy.

 

 

ORYGINALNE AKCESORIA DO SZAF WNĘKOWYCH

 

Dodatkowe systemy przechowywania umożliwią nam utrzymanie porządku w szafie oraz ułatwią zagospodarowanie całej dostępnej przestrzeni. Jednym z nich są wysuwane półki z relingiem , które umożliwią chowanie kozul bez ryzyka zagniecenia kołnierzyka, natomiast kosze druciane idealnie sprawdzą się na przechowywanie pościeli czy ręczników.

Istnieją również rozwiązania do przechowywania butów o różnych fasonach. Obuwie z płaską podeszwą można ułożyć na ażurowej półce, natomiast buty z wysokim obcasem umieszczamy na specjalnych drążkach.
Wysuwane szuflady pionowe czy specjalne wieszaki są dobrym sposobem na przetrzymywanie krawatów, pasków czy apaszek.

 

 

PLUSY SZAFY WNĘKOWEJ

 

Szafy wnękowe projektowane na wymiar pozwalają na dostosowanie się do powierzchni. Każda, nawet trudna przestrzeń w tym wypadku może być w pełni zagospodarowana. Tak więc wcześniej nielubiane skosy na poddaszu czy wnęki w przedpokoju można wykorzystać na zabudowanie swojej wymarzonej szafy.

 

Galeria

Kontakt

Zadaj pytanie lub poproś o wycenę