Czy warto używać drogich i oryginalnych zawiasów?

Zawiasy meblowe dzielą się na kilka rodzajów. Najbardziej popularnymi są zawiasy puszkowe, które przeznaczone są do frontów meblowych. Innym typem zawiasów są regulowane zawieszki meblowe, dzięki którym mocujemy na płaszczyźnie szafki zarówno górne jak i dolne. Kolejną, trzecią grupą stanowią zawiasy pozostałe. W ich skład wchodzą różnorakie typy zawiasów, których nie da się dopasować do żadnej z wyżej wymienionych grup. Do tej kategorii zaliczamy zawiasy przeznaczone na szkło, do stołów, oraz zawiasy fortepianowe czy czopikowe. Bez względu na jaki rodzaj zawiasu się zdecydujemy, ważna jest ich wysoka jakość.

 

 

Decydując się na meble pod wymiar, wiele osób może sądzić, iż jest to ogromny wydatek i lepiej w tej sytuacji ciąć koszta. Oszczędności szukamy wówczas gdzie się da. Wybór często pada na zawiasy meblowe. Czy warto jednak kupować tańsze zawiasy? Czy lepiej zdecydować się na droższe i oryginalne? Aby zaoszczędzić finanse, należy rozsądnie podejść do wydatków i w miarę możliwości ograniczyć nakłady finansowe. Jednak w praktyce dochodzi do tego, że wybierając tańsze elementy mebli co jakiś czas i tak trzeba je wymieniać na nowe. W efekcie przepłacamy i za kilka tych samych części mogliśmy zakupić jedną a solidną. Warto jednak zaznaczyć, że solidne, markowe zawiasy niekoniecznie są dużo droższe od tańszych zamienników. Faktem jednak jest, iż oryginalne zawiasy meblowe znaczne przewyższają cenę chińskich odpowiedników. Jednak, gdy projektujemy meble na lata, stanowczo nie warto ryzykować straty pieniędzy i nerwów. Dodatkowo, psujące się co chwilę elementy potrafią nieodwracalnie uszkodzić otwory zawiasowe, a nawet część frontu meblowego. To kolejny argument przemawiający na korzyść droższych zawiasów.

 

 

Meble są główną ozdobą naszego domu. Ich zadaniem jest służyć nam przez wiele lat. Każdy więc, nawet najdrobniejsze szczegóły wschodzące w skład mebli- w tym zawiasy- powinny być dopracowane w każdym, najdrobniejszym calu. Bezpieczniej wyjść z założenia, że meble to wydatek jeden na całe życie i starannie zadbać o każdy ich detal.
        

Galeria

Kontakt

Zadaj pytanie lub poproś o wycenę