Ciekawe rozwiązania do szafek kuchennych

Projektując meble kuchenne korzystamy z wszelkiego rodzaju rozwiązań dostępnych na rynku. Dzięki temu, nasze meble zyskują nie tylko na funkcjonalności, ale również na estetyce i elegancji. Odeszliśmy już z czasów, gdy byliśmy zmuszeniu do wyboru gotowych mebli dostępnych w sklepach. Dziś mamy możliwość zaprojektowania i dopasowania szafek kuchennych pod nasz osobisty gust, co więcej z dopasowaniem naszego budżetu. Istnieje wiele rozwiązań do wnętrz kuchennych. Warto więc przyjrzeć się najciekawszym z nich.

 

 

INNOWACYJNE SZUFLADY

 

Żadna Pani Domu nie wyobraża sobie swojej kuchni bez praktycznych szuflad mieszczących w sobie „wszystko”. Odpowiednia szuflada powinna charakteryzować się pojemnością, płynnością pracy, lekkim zamykaniem oraz estetycznym wyglądem. Podczas projektowania szuflad można poszaleć z wyobraźnią i wedle uznania zdecydować się na szuflady głębokie, szerokie, mniejsze lub większe. Coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie szerokiej i jednocześnie wysokiej szuflady pełniące funkcję organizacji wewnętrznej. Taka szuflada zawiera w sobie poprzeczne listwy, które można w dowolny sposób dopasować do wnętrza szuflady, co pozwala zorganizować przestrzeń na miski, garnki czy pojemniki.

 

 

SYSTEM PODNOŚNIKÓW DO SZAFEK GÓRNYCH

 

Cechą charakterystyczną nowoczesnej kuchni są szafki górne z frontami uchylanymi do góry. Istnieje kilka rodzajów tego typu systemów. Bardzo popularnym jest podnośnik do frontów uchylno-składanych. Są to duże, wysokie, dwuczęściowe fronty. System podnośnikowy zatrzymuje front na wybranej wysokości, co pozwala mieć go zawsze w zasięgu ręki. Innym pomysłem jest system uchylno-nachodzący, który świetnie sprawdza się do dużych, jednoczęściowych frontów oraz charakteryzuje się komfortowym ruchem. Można również skorzystać z jednoczęściowego frontu otwieranego do góry, który nie potrzebuje wielkiej przestrzeni nad szafką.

 

 

PRAKTYCZNE POMYSŁY DO SZAFEK NAROŻNYCH

 

Prawie każda kuchnia posiada szafkę narożną. Aby wykorzystać w pełni jej przestrzeń, można zastosować kilka ciekawych rozwiązań. W tego typu szafkach bardzo często stosuje się koła obrotowe z hamulcem oraz regulacją wysokości. Pozwala to na kierowanie całą zawartością szafki oraz gwarantuje pełny dostęp do umieszczonej w niej zawartości. Innym, jednak podobnym rozwiązaniem jest obrotowe koło, które składa się do środka i obraca się razem z półkami. Taki system pozwala na kontrolę ruchu w każdej fazie, od delikatnego otwarcia przez obrót, aż do automatycznego zamknięcia. Innym rozwiązaniem jest szafka, której wnętrze jest podzielone na dwie części. Pierwsza wysuwana jest wraz z frontem, druga zaś podjeżdża do otworu szafki. Istnieją również szafki, w których obie te części wysuwane są na zewnątrz. Nowatorskim sposobem na wykorzystanie miejsca w szafkach, jest zamontowanie ciekawych półek, z których każda wysuwa się na zewnątrz szafki. Pozwala to na łatwy dostęp do sprzętu kuchennego, a przy okazji zachwyca oryginalnym wyglądem. Wyciągi podblatowe to kolejny sposób na wykorzystanie przestrzeni. Ich przeznaczenie zależy od miejsca, w którym się znajdują. Wyciągi o węższych wymiarach można zastosować do przechowywania środków czystości przy zlewie, natomiast sprawdzą się równie dobrze jako miejsce na pojemniczki na przyprawy przy płycie grzejnej. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie szafki w szufladę wewnętrzną. W tym przypadku dolna szuflada odsuwana jest wraz z frontem, natomiast górną, wewnętrzną można wysunąć w razie potrzeby. Bardzo praktycznymi wyciągami są wysokie szafki, które doskonale sprawdzą się w przechowywaniu różnego rodzaju rzeczy oraz zapewnią im należyty porządek.

 

Optymalne wykorzystanie przestrzeni kuchennej są gwarancją sprawnej pracy. Korzystając z nowoczesnych udogodnień, przygotowywanie posiłków w kuchni stanie się jeszcze większą przyjemnością. Wszelkiego rodzaju rozwiązania szafek kuchennych z pewnością pozwolą wykorzystać pełną przestrzeń oraz zyskać większy komfort przebiegu pracy.

 

Galeria

Kontakt

Zadaj pytanie lub poproś o wycenę