Meble do wystroju salonu ślubnego

Salon ślubny powinien prezentować się estetycznie i elegancko. Od jego wystroju w dużej mierze zależy to, jak odbiorą go klientki. Oferujemy meble w różnorodnej stylistyce, wśród których można wybrać bardzo ciekawe propozycje do salonu sukien ślubnych.

 

Wystrój i umeblowanie salonu ślubnego

 

W salonie ślubnym nie trzeba wielu mebli, ponieważ zdecydowaną większość miejsca zajmują tam suknie ślubne na stojakach lub wieszakach. To one mają być w centrum zainteresowania i to na ich eksponowaniu skupia się właściciel salonu.

Jednak na pewno powinny się tam znaleźć meble, które umożliwią sprawną pracę salonu, a przy tym pomogą tworzyć jego korzystny wizerunek:

 

- meble biurowe, jak np. szafka, sekretarzyk czy biurko, w którym trzymane są dokumenty związane z prowadzeniem biznesu, rachunki, katalogi, oferty itp.

 

- przeszklone szafki, witryny, w których prezentowane są dodatki ślubne, biżuteria, ozdoby do włosów, próbki materiałów,

 

- meble wypoczynkowe, takie jak stolik kawowy i sofy, fotele lub krzesła, wstawione dla komfortu odwiedzających salon klientek i ich osób towarzyszących.

 

 

Zwykle w tego rodzaju lokalach meble mają kolor biały lub zbliżony do białego. Niekiedy wybierane są ciemniejsze i żywsze barwy dla kontrastu z dominującą w lokalu bielą. Jeśli w salonie przyjęto określoną tematykę kolorystyczną, np. różową, błękitną, fiołkową, kawową, to elementy wstawionych tam mebli także mogą zawierać odcienie tych kolorów. W salonach oferujących suknie w stylu rustykalnym czy boho bardzo często można spotkać meble drewniane w naturalnym kolorze.

 

Gdy mowa o stylistyce umeblowania, dominują dwa trendy: nowoczesny (meble na połysk, z ozdobnymi, srebrnymi lub złotymi wykończeniami, o geometrycznych kształtach) oraz tradycyjny (meble stare lub stylizowane na stare). Stylistykę salonu, poza meblami, podkreślają też dodatki i dekoracje, np. zasłony czy poduszki, jak również sposób wykończenia. Pod tym kątem wybierane są również same stojaki i wieszaki na suknie ślubne.

 

Salon sukien ślubnych w Łodzi to świetny pomysł na prestiżowy i przyszłościowy biznes. Warto jednak zadbać o wszystkie elementy tego przedsięwzięcia – nie tylko o najlepsze produkty i dobry marketing, ale także o całościowy wizerunek lokalu, na który składa się trafny dobór mebli. Każda z tych kwestii to kolejna cegiełka budująca sukces salonu. Chętnie dostarczymy wyposażenie w wybranym stylu i pomożemy w umeblowaniu wyjątkowego miejsca z sukniami ślubnymi na mapie Łodzi. Zapraszamy do współpracy.

Galeria

Kontakt

Zadaj pytanie lub poproś o wycenę