Zawodowy kierowca

Na świecie mamy wielu kierowców, którzy jeżdżą, jak prawdziwi profesjonaliści. Jednak, aby kimś takim się stać, trzeba po pierwsze od czegoś zacząć, czyli w tym przypadku, podjąć decyzję o zdobyciu dokumentu uprawniającego do jazdy. Oczywiście, trzeba mieć też świadomość, że prawo jazdy to nie wszystko. To, czy jesteśmy dobrymi kierowcami, można stwierdzić chociażby po różnego typu badaniach dla kierowców. Pozwalają one poznać dość szczegółowo, nasze umiejętności oraz to, czy w ogóle dozwolone jest nam siadanie za kierownicą.

 

Badania kierowców – Olsztyn

 

Odpowiednie badania powinien przejść zarówno przyszły kierowca, jak i ten, który dostał przyzwolenie na prowadzenie pojazdu. Istotne w tej kwestii są wszelkiego rodzaju badania lekarskie, które określają stan zdrowia pacjenta. Najbardziej istotny jest oczywiście wzrok. Sprawdza się pole widzenia kierowcy, czy też widoczność otoczenia po zmroku. Niezwykle ważne jest też sprawdzenie układu ruchowego, sercowego, nerwowego. Kierowca musi po prostu mieć wypracowane odpowiednie reakcje, odruchy i poradzić sobie z różnymi, stresowymi sytuacjami, jakie mogą pojawić się na drodze. Dzięki odpowiedniej trzeźwości umysłu oraz wszystkim prawidłowościom, istnieje mniejsze ryzyko na spowodowanie wypadku i większa szansa na jego uniknięcie.

 

Badania dla kierowców – nie tylko lekarskie

 

Poza badaniami lekarskimi, są jeszcze inne – psychologiczne. Przeprowadzane są różnego rodzaju psychotesty, które pozwalają sprawdzić osobowość, temperament oraz sprawność intelektualną. Kierowca powinien mieć także: podzielność uwagi, widzenie przestrzenne, umiejętność szybkiego analizowania możliwości powstających na drodze oraz ocena odległości i określanie prędkości pojazdów. W tego typu badaniach może wziąć udział każdy kierowca (obowiązkowe dla kategorii C i C+E), który chce zadbać o własne bezpieczeństwo na drodze i innych.

 

Na takie okazje, polecamy naszą pracownię psychologiczną, która znajduje się w Olsztynie. Przeprowadzamy badania dla każdego kierowcy, bez wyjątku. Jesteśmy zawsze gotowi do pomocy, dlatego zapraszamy do kontaktu. Możliwe, że czekamy właśnie na Ciebie!

Galeria

Kontakt

Zadaj pytanie lub poproś o wycenę