Jaki blat kuchenny wybrać?

Długo na to czekałeś. Koniec remontu w kuchni. Jednak finalny efekt zależy od wielu czynników – jakości projektu, wybranych technologii, staranności wykonania oraz użytych materiałów. Jednym z istotniejszych etapów wykończenia jest wybór blatu kuchennego, a taka decyzja nie jest prosta. Nowoczesne meble Olsztyn podpowiadają czym kierować się wybierając blat do kuchni.

 

 

Efekt klasyczny czyli drewno i kamień

 

 

Blaty kuchenne wykonane z drewna mają wielu zwolenników przede wszystkim ze względu na jego naturalność. Świetnie pasują do wielu aranżacji dając tym samym niepowtarzalny klimat i dopełnienie wnętrza. Są zarówno ciepłe w dotyku jak i łatwe w obróbce. Można je dowolnie przycinać oraz poddawać wielokrotnym zabiegom renowacyjnym. Jednak drewno ma też swoje minusy – większość drewnianych blatów wymaga specjalnej impregnacji i częstych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednak sama pielęgnacja nie jest zbyt skomplikowana. Drewno można szlifować, lakierować i malować wiele razy. To dobra informacja, gdyż drewniana powierzchnia robocza kiepsko znosi wysokie temperatury, jest podatna na zarysowania, przebarwienia i pęknięcia. Jeżeli zaś chodzi o blaty wykonane z kamienia naturalnego, to są one najlepszą alternatywą dla drewna. Przykładowo granit jest bardzo trwały i wytrzymały. Materiał ten występuje w dwóch różnych strukturach : użylonej i ziarnistej. Pierwsza z nich cechuje się pięknymi motywami użyleń i wzorów. Druga zaś, jest bardziej jednolita, ale wyróżnia się wielkością ziarna, co daje interesujący efekt wizualny. Naturalny kamień możemy dostać w barwach od jasnych, przez szarości aż po brązy i czernie.

 

Konglomerat kwarcowy

 


Po konglomeraty kwarcowe najczęściej sięgają osoby doceniające nie tylko kamienną estetykę, ale i nowoczesne technologie. Ważna jest także łatwość użytkowania i bardzo dobre właściwości fizyko-mechaniczne. Zarówno bogata paleta kolorów jak i zróżnicowane opcje wykończenia sprawiają coraz większą popularność tego typu materiału. Jakie cechy konglomeratów są najważniejsze? Niespotykana trwałość oraz niska nasiąkliwość uniemożliwiająca tworzenie się zarazków i pleśni. Ponad to, na takiej powierzchni utrudnione jest wchłanianie wszelkich płynów, a dzięki takim właściwościom blaty są bardziej higieniczne.

Galeria

Kontakt

Zadaj pytanie lub poproś o wycenę