Zalety mieszkania na poddaszu

Wnętrza znajdujące się na poddaszu mają tyle samo zwolenników co przeciwników. Jednak, skosów nie powinno traktować się jako ograniczenie. Warto za to wykorzystać ich potencjał, a mieszkanie zamienić w oryginalną przestrzeń, której nigdy nie zyskamy mieszkając na zwykłym piętrze.

 

Wykorzystaj poddasze

 


Poddasze jest piękne. Nie można jednak zapominać o kwestiach praktycznych. Aby zyskać funkcjonalne wnętrze, musi ono sprostać pewnym wymaganiom formalnym. Warto dokładnie zmierzyć przestrzeń wzdłuż i wszerz, policzyć centymetry oraz przeanalizować nasze możliwości i oczekiwania. Optymalnie jest, gdy nachylenie dachu posiada między 35° a 45°. Ścianka kolankowa o wysokości 90 cm jest wystarczająca, aby w to miejsce umieścić kaloryfer lub postawić łóżko. Zaś ścianka kolankowa o wysokości 150 cm pozwala na normalne poruszanie się już 50 cm od niej. Jednak nawet przy bardzo niskiej ściance przy skosie istnieje możliwość zaadaptowania przestrzeni na wszelkiego rodzaju schowki.

 

Darmowe metry?

 


Tak! To jedna z zalet poddasza. Ci, którzy liczą się z każdym groszem. Za przestrzeń pod skosami najczęściej nie trzeba płacić, nie jest ona wliczana do całkowitego metrażu. Miejsce pod skosem kupujący ma niejako w pakiecie. Świetnie! Nie tylko ekonomicznie ale i inspirująco. Jednak to nie koniec zalet poddasza. Jeżeli mieszkasz na poddaszu to na pewno posiadasz dywany, które się brudzą. do dbania o porządek na pewno przydadzą Ci się odkurzacze piorące. Tego typu „lokal” charakteryzuje się większym przewiewem, zazwyczaj są wyższe niż standardowe ze względu na konstrukcję dachu. Wnętrza o wysokości kilku metrów to gratka dla sympatyków przestrzeni. Szczególne, gdy dodatkowe darmowe metry można z głową zagospodarować i wykorzystać je w celach sypialnianych czy magazynowych.

 

Antresola? Czemu nie

 


Oryginalny i bardzo funkcjonalny pomysł na zagospodarowanie poddasza to oczywiście antresola. Może pod skosami nie rozegramy meczu piłki nożnej, ale możemy pod nim wygodnie spać. Zawsze marzyłeś, aby zasypiać podziwiając gwiazdy? Ustaw zatem łóżko pod oknem dachowym, a przestrzeń zaoszczędzona na sypialni przeznacz na coś innego, np. na wielką szafę na wymiar. Meble na poddaszu bardzo często muszą być dostosowane do istniejących tam warunków, niejednokrotnie powinny być wykonane na zamówienie ( na przykład w Olsztynie). ;) Jednak dzięki ten inwestycji mieszkanie nabiera nietypowego wyglądu, nie traci na funkcjonalności a cieszy oko zarówno domowników jak i odwiedzających gości.

 

Galeria

Kontakt

Zadaj pytanie lub poproś o wycenę