Jak optycznie powiększyć przestrzeń? AP Design podpowiada

Małe mieszkanie jest piękne. Pod warunkiem, że jest właściwie przemyślane. W niewielkich przestrzeniach nie może być mowy o błędach. Należy kierować się radykalnymi zasadami czyli, funkcjonalność, przestrzeń, światło. Źle zaprojektowane i wykończone wnętrze może przytłaczać, a wtedy odniesiemy odwrotny cel od zamierzonego. O czym zatem należy pamiętać? Dowiesz się z niniejszego artykułu.

 

 

Jasne kolory to podstawa

 

 

Obecnie jasne kolory nie tylko królują w modzie, ale w małych mieszkaniach są niezwykle praktyczne. Biel, błękit, beż, kość słoniowa czy pudrowy róż i szarość, to hity. Wszystkie te barwy sprawią, że nasze małe cztery kąty optycznie zwiększą swoją powierzchnię. Można zatem puścić wodze fantazji i lekkimi barwami okraszać ściany, a wnętrza dopieszczać nieco bardziej krzykliwymi dodatkami. Wbrew pozorom te elementy nie zepsują klimatu mieszkania, a jedynie nadadzą im charakteru.

 

Lekkie materiały

 

 

W małych wnętrzach idealnie egzamin zda jasne lite drewno lub drewnopodobne pobielane meble. Doda to pokojom przestrzeni i lekkości. Miłośnicy nowoczesnych tendencji mogą postawić na meble ze szkła hartowanego oraz chromowanego metalu. Połyskujące elementy doskonale odbijają światło, co także przyczyni się do rozjaśnienia wnętrza. Nie należy także zapominać o lekkich, zwiewnych tkaninach. Okna warto ozdobić lekkimi, jasnymi firankami.

 

 

Meble – nowoczesne, funkcjonalne i proste

 

 

Zrezygnuj z gromadzenia sprzętów różnych rozmiarów i stylów. Postaw raczej na obszerną szafę wnękową o jednolitym, połyskliwym lub lustrzanym froncie. Zyskasz wówczas w pokoju jasność i harmonię. Każdy amator architektury wie, że małe wnętrza lubą styl skandynawski. Trzymając się tej koncepcji zdecyduj się na proste, ergonomiczne i ustawne. Najlepiej, jeżeli będą wykonane na wymiar.

 

Jeżeli więc jesteś w posiadaniu małej przestrzeni i chcesz ją optycznie powiększyć – nic prostszego! Zastosuj nasze rady, a zyskasz dodatkowy metraż bez dodatkowych kosztów.

Galeria

Kontakt

Zadaj pytanie lub poproś o wycenę