Remont kuchni. O czym nie możesz zapomnieć?

Kuchnia to nie tylko miejsce gotowania. To przede wszystkim serce domu oraz... najlepszych imprez. Kuchnia musi znieść wszystko, od wysokich temperatur, przez gości z trudnością w koordynacji ruchu, poprzez uzdolnione artystycznie dzieci do lat trzech. Nic więc dziwnego, że takie miejsce musi być niebywale funkcjonalne. Do aranżacji kuchni przywiązujemy bardzo dużo uwagi. Istotna jest tu nie tylko estetyka, ale także ergonomia i użyteczność.

 

Jak nie pogubić się w remontowanej kuchni?

 

 

W brew pozorom nie jest to skomplikowane, wybieraj jednakową linię wzorniczą, a AGD oraz armaturę dobieraj do frontów i materiał blatu. Bez względu na to czy zdecydujesz się na zakup gotowych mebli, czy tych wykonanych na wymiar ( na przykład w Olsztynie), najlepszym rozwiązaniem jest jedno – dobry design. To niezawodny sposób na piękną kuchnię. Jednak grzechem byłoby zapomnieć o funkcjonalnościach. W kuchni przyda Ci się parę akcesoriów ułatwiających wszelkie czynności.

 

 

Podział na strefy

 

 

Odpowiednio zaprojektowana kuchnia zaoszczędzi czas przeznaczony na wykonywane w niej czynności, a pomoże nam w tym wydzielenie stref ( zapasów, przechowywania, przygotowywania posiłków, zmywania, gotowania i pieczenia). Wszelkie procesy kuchenne rozpoczynamy od wyjęcia potrzebnych do gotowania produktów, zatem przy drzwiach wejściowych do kuchni powinna stać lodówka lub szafka do przechowywania żywności. W jej pobliżu przyda się przestrzeń do wykładania zakupów, obok zaś zlewozmywak, a pod nim ( jak w każdym polskim domu) kosz na śmieci. Druga strona zaś jest przeznaczona na blat roboczy ( nie krótszy niż 80 cm). W następnej kolejności ustawiamy kuchenkę i piecyk, a nad nim oryginalny okap.

 

 

Konieczne, niezbędne, potrzebne – urządzenia

 

 

Bez nich nie byłoby kuchni. Dobrej kuchni. Dobierając poszczególne urządzenia lepiej postawić na naturalne, szlachetne materiały typu kamień, stal, mosiądz, ceramikę czy szkło. Rynek bogaty jest we wszelkiego rodzaju materiały. Wystarczy odrobina cierpliwości, szczypta kreatywności i garść odwagi, a poszukiwania z pewnością przyniosą owoce.

Galeria

Kontakt

Zadaj pytanie lub poproś o wycenę